Sprzedaż Kinecta dla systemu Windows wstrzymana

Microsoft udostępnił jakiś czas temu drugą wersję kamerki Kinect dedykowaną komputerom PC z zainstalowanym systemem Windows. Dzisiaj postanowiono jednak wstrzymać sprzedaż tego urządzenia, a użytkownicy są przekierowywani do wersji przeznaczonej dla Xbox One.

Kinect dla Windowsa był przydatny szczególnie programistom, którzy z wykorzystaniem specjalistycznej kamerki projektowali zupełnie nowe rozwiązania oparte na rozpoznawaniu konturów postaci.

Microsoft postanowił jednak zaprzestać sprzedaży wersji dla systemu Windows. Zamiast tego klienci są przekierowywani do pierwotnej edycji, przeznaczonej dla Xbox One. Można do niej dokupić specjalny adapter, który sprawi, że będzie działała także pod Windowsem.

Oprócz wykorzystywanego wejścia, obydwie wersje kamerki nie różnią się zupełnie niczym. Być może właśnie dlatego Microsoft postanowił ujednolicić sprzedaż i przy okazji… zarobić na przejściówkach.

Oficjalne oświadczenie jest jednak takie, że Microsoft nie mógł nadążyć z produkcją wersji na Windows. Zapotrzebowanie na urządzenie przerosło moc produkcyjną, dlatego zdecydowano się jedną z kamerek wycofać ze sprzedaży. Jak czytamy na blogu giganta z Redmond, wersja dla Xbox One w połączeniu z przejściówką sprawuje się równie dobrze.

Źródło: MSDN via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *