Spartan nie będzie rozwijany dla Windows 7

Spartan to najnowsza przeglądarka Microsoftu, która ma zastąpić znanego i niekoniecznie lubianego Internet Explorera. Nowy produkt ma się docelowo pojawić w systemie Windows 10, jednak użytkownicy zastanawiają się, czy zadebiutuje również na popularnej Siódemce. Microsoft ma dla nas negatywną odpowiedź.

Jeden z użytkowników Twittera postanowił zapytać się, czy Spartan będzie również dostępny na Windows 7. W tym celu zaczepił w popularnym serwisie zespół odpowiedzialny za rozwój przeglądarki. W odpowiedzi otrzymał jednak informację, że obecnie Microsoft nie ma planów przeniesienia przeglądarki na Windows 7. Odpowiadająca osoba dodała również, że użytkownicy Siódemki będą mogli wykonać darmową aktualizację do Windows 10, gdzie Spartan będzie dostępny.

Taka wypowiedź to jednoznaczny sygnał, że Microsoft nie chce inwestować już w Windows 7, zachęcając wszystkich do przejścia na Dziesiątkę, gdy ta będzie dostępna. Użytkownicy starszych systemów raczej nie mają co liczyć na możliwość skorzystania ze Spartana bez przesiadki na Windows 10.

Project Spartan to kodowa nazwa nowej przeglądarki, która ma się odciąć od Internet Explorera, oferując wygodne przeglądanie internetu. W najnowszej wersji testowej Windows 10 mieliśmy już okazję sprawdzić, czy nowy twór faktycznie zasługuje na miano rewolucji. Przegląd nowości znaleźć można w osobnym artykule.

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *