Windows 10 na smartfonie Xiaomi Mi4 [wideo]

W połowie marca informowaliśmy, że Microsoft planuje stworzenie specjalnego ROM’u, który umożliwi zainstalowanie systemu Windows 10 na smartfonach Xiaomi Mi4. Wszystko wskazuje na to, że ambitne plany Microsoftu są realizowane – w sieci pojawił się pierwszy film przedstawiający działający system Windows na urządzeniu Mi4.

Microsoft próbuje wszelkimi środkami zaistnieć na rynku mobilnym zdominowanym przez Androida. Partnerstwo z największym chińskim dostawcą smartfonów jest zatem logicznym posunięciem. Jak już informowaliśmy, gigant z Redmond zamierza przygotować oprogramowanie umożliwiające uruchomienie Windows 10 na Mi4 w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Tymczasem na forum MIUI pojawiło się nagranie pokazujące działanie systemu w akcji.

Na nagraniu widać, że system działa płynnie i bez problemów. Nie jest jasne czy na urządzeniu uruchomiono Windows Mobile czy Windows 10 jednak wygląd klawiatury ekranowej wskazuje na ten drugi. ROM nie jest jeszcze oficjalnie dostępny więc użytkownicy chcący przetestować mobilnego Windowsa na sprzęcie z Androidem muszą uzbroić się w cierpliwość.

Microsoft otwierając się na współpracę z producentem sprzętu z Androidem dał wyraźny sygnał, że jest zainteresowany obecnością na większej ilości urządzeń. Być może sprzęt Xiaomi będzie tylko furtką do wejścia w świat smartfonów zdominowanych przez “zielonego robota”.

Źródło: Windows Blog Italia, Instalki

1 thoughts on “Windows 10 na smartfonie Xiaomi Mi4 [wideo]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *