Windows Live Essentials 2011 wydany

Microsoft udostępnił finalną wersję Windows Live Essentials 2011 – zestawu bezpłatnych aplikacji do obsługi zdjęć, filmów, wiadomości błyskawicznych, poczty e‑mail, blogów itd. Charakterystyczną cechą nowego pakietu jest interfejs bazujący na wstążce (znany z Office 2007) oraz integracja z Windows 7.

Windows Live Essentials 2011 w wersji beta ukazał się pod koniec czerwca bieżącego roku, kolejne wydanie testowe ukazało się 17 sierpnia. W pakiecie znajdziemy program do katalogowania zdjęć Photo Gallery, edytor wideo Movie Maker, klienta poczty elektronicznej Mail, narzędzie do synchronizacji danych Mesh, edytor blogowy Writer, filtr rodzinny Family Safety i komunikator Messenger. Wszystkie aplikacje współpracują z usługami online Windows Live.

Wśród nowości warto wymienić zaimplementowany w aplikacji Photo Gallery mechanizm rozpoznawania twarzy oraz rozszerzoną wyszukiwarkę z zaawansowanymi filtrami. Edytor filmów Movie Maker pozwala na łączenie zdjęć i filmów w jeden element oraz zapisywanie ich do formatów HD 720p lub 1080p. Program zapewnia również bezpośredni eksport materiałów do YouTube. Na uwagę zasługuje również narzędzie Windows Live Mesh do synchronizacji i zapisu danych w chmurze obliczeniowej.

Pakiet Windows Live Essentials 2011 dostępny jest do pobrania ze strony producenta. Oprogramowanie kompatybilne jest z systemami Windows Vista Service Pack 2, Windows 7, Windows Server 2008 Service Pack 2 i Windows Server 2008 R2.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *