WordPress zastąpi platformę Windows Live Spaces

Istniejąca od 2006 roku platforma blogowa Microsoftu zostanie zamknięta. Gigant z Redmond proponuje użytkownikom Windows Live Spaces przejście na WordPress.com firmy Automattic. Podpisano właśnie porozumienie w tej sprawie co oznacza, że 30 milionów użytkowników Live Spaces będzie mogło bezboleśnie przenieść swoje blogu na popularnego WordPress’a.

Zdaniem specjalistów z Microsoftu platforma blogowa WordPress.com posiada imponujące możliwości i tworzona jest przez wybitnych inżynierów z firmy Automattic. Jest to całkowicie skalowalna platforma dobrze chroniona przed spamem, dostosowana do personalizacji. Obecnie WordPress.com napędza 26 milionów stron internetowych, a witryna producenta odwiedzana jest przez 250 milionów osób każdego miesiąca.

Gigant z Redmond zapowiedział, że użytkownicy Windows Live Spaces nie zostaną pozostawieni na lodzie. Otrzymają zestaw narzędzi, które pozwolą na łatwą migrację wpisów, zdjęć czy komentarzy. Dodatkowo WordPress otrzyma integrację z platformą komunikacyjną Microsoftu – Messenger’em. Warto również wspomnieć, że WordPress będzie domyslmnym blogiem w narzędziu Windows Live Writer, które wchodzi w skład pakietu aplikacji Windows Live Essentials 2011.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *