Windows Phone 7.8 pojawi się na początku przyszłego roku?

To był gorący miesiąc dla Microsoftu. W ciągu ostatnich kilku tygodni byliśmy świadkami premier Windows 8, Windows RT, Windows Phone 8 oraz nadejścia wersji Office 2013 RTM. Do tej pory mówiono jednak wiele o nowościach związanych z cyfrą 8. Tymczasem czeka nas jeszcze aktualizacja mobilnej siódemki, a o tej Microsoft od dłuższego czasu nie wspomina.

Chodzi o Windows Phone 7.8, czyli aktualizację, która wprowadzi nowy ekran startowy oraz kilka innych funkcji do starych urządzeń z Windows Phone 7. Chociaż od początku wiadomo, że Windows Phone 7.8 ma się ukazać po premierze nowych urządzeń z Windows 8, brakuje szczegółów na temat zawartości aktualizacji.

Nic dziwnego zatem, że użytkownicy starszej wersji systemu mobilnego z zainteresowaniem wyczekują wieści na temat aktualizacji właśnie teraz, po premierze “ósemki”. Niestety, okazuje się, że na tę nowość trzeba jeszcze poczekać. System Windows Phone 7.8 nie jest wysoko na liście priorytetów firmy Microsoft. W najlepszym razie aktualizacja pojawi się w Q1 2013 roku. Wczoraj jednak użytkownicy “siódemki” otrzymali potwierdzenie dla swoich domysłów. Odpowiedzi na zapytanie użytkownika udzielił Microsoft Brasil w ramach wątku na Twitterze.

Oczekując na aktualizację systemu Windows Phone 7 należy założyć opóźnioną dystrybucję nowej wersji w różnych częściach świata. Rzecz jasna, najpierw uaktualnienie pojawi się na nowych urządzeniach, takich jak Nokia Lumia 510.

Źródło: Play, Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *