Windows Phone 8: obsługa 1080p jeszcze w tym roku

Brakowało Wam obsługi czterordzeniowych procesorów oraz 1080p w Windows Phone 8? Według najnowszych informacji, do jakich dotarł serwis The Verge, taka opcja ma się urzeczywistnić jeszcze w tym roku. Czy dzięki temu masowo przybędą nowi użytkownicy?

Informacje nie zostały jeszcze potwierdzone przez Microsoft, jednak wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku Windows Phone otrzyma wsparcie urządzeń z wyświetlaczem 1080p i czterordzeniowym procesorem ARM firmy Qualcomm. Aktualizacja wspierać ma również 5 calowe i większe wyświetlacze. Ponadto The Verge podkreślił, że dodanie nowych funkcjonalności nie jest częścią Windows Phone Blue, który ma się pojawić na początku przyszłego roku.

Pierwsze urządzenia korzystające z 1080p mają wejść na rynek przed sezonem wakacyjnym. Z wiadomości tej najpewniej ucieszy się HTC. Firma pod koniec ubiegłego roku chciała wprowadzić nowy model o nazwie kodowej „Zenith”, który jednak nie uzyskał akceptacji Microsoftu, ze względu na ograniczenia ustawowe rozdzielczości (dopuszczalne 1280×720 lub 1280×768).

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *