Windows Phone Marketplace rośnie w siłę

Sklep z aplikacjami na mobilny system operacyjny Microsoftu, Windows Phone 7, rośnie w siłę. Według najnowszych statystyk, dziennie akceptowanych jest około 400 nowych aplikacji, co jest bardzo dobrym i obiecującym wynikiem. Czyżby zatem Microsoft wychodził na prostą w kwestii rozwiązań mobilnych?

Niecały miesiąc temu w Windows Phone Marketplace znajdowało się w sumie 50 tysięcy aplikacji mobilnych dedykowanych systemowi Windows Phone. Od tego czasu ich liczba wzrosła o 10 tysięcy. Przy takim tempie wzrostu ich liczby, możemy się spodziewać, że okrągła bariera 100 tysięcy programów zostanie przekroczona w okolicach kwietnia.

Jak wynik Microsoftu prezentuje się na tle konkurencji? Obecnie na prowadzeniu znajduje się ewidentnie App Store Apple’a, w którym liczba aplikacji przekroczyła już 500 tysięcy. O 100 tysięcy mniej znajduje się w Android Markecie. Nie da się jednak ukryć, że firma z Redmond konsekwentnie stara się nadrobić zaległości. Zapowiedziane nowe telefony z Windows Phone 7 mogą tylko zachęcić deweloperów do jeszcze większej aktywności na tej platformie.

Źródło: AllAboutWindowsPhone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *