Kolejny Windows Phone na rdzeniu Windowsa 8?

Na horyzoncie jest już kolejna wersja systemu Windows Phone, oznaczona jako Apollo. Według najnowszych, niepotwierdzonych informacji, będzie ona działała dokładnie na tym samym rdzeniu systemu, na którym oparty jest nadchodzący system desktopowy – Windows 8. Ma to poprawić wrażenia użytkowników z korzystania z mobilnego systemu Microsoftu.

Obecna wersja systemu Windows Phone działa w oparciu o jądro systemu NT. Wykorzystanie rdzenia z Windows 8 pozwoli praktycznie na to samo: bootowanie systemu, stosowanie zabezpieczeń oraz zarządzanie komponentami urządzenia. Wprowadzi to jednak możliwość większej unifikacji pomiędzy mobilnym, a desktopowym systemem Windows. Źródła podają ponadto, że zastosowanie tego jądra wymusi certyfikację wszystkich plików binarnych wgrywanych na urządzenie, co przełoży się na poziom bezpieczeństwa urządzeń z Windows Phone.

Informacje te pojawiły się w poście opublikowanym na rosyjskim forum internetowym 4pda.ru. Trudno potwierdzić ich autentyczność, jednak świetnie wpisują się one w ścieżkę rozwoju, którą jakiś czas temu obrał Microsoft.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *