Windows Phone: ranking najlepiej sprzedających się smartfonów

Na rynku smartfonów jeszcze przez długi czas na podium będą platformy z Androidem oraz iOS na pokładzie. Jeśli przyjrzeć się trzeciej pozycji, to tutaj walka jest bardziej wyrównana. Zarówno BlackBerry jak i Windows Phone robią wszystko by zdobyć więcej klientów. W przypadku Microsoftu, obecny wynik nie byłby możliwy bez wsparcia Nokii, której smartfony z rodziny Lumia sprzedają się w przeważającej większości. Serwis AdDuplex opublikował właśnie najnowszy raport najlepiej sprzedających się modeli, wspierających Windows Phone.

Najlepiej sprzedającym modelem na świecie jest obecnie Nokia Lumia 920 (14% sprzedanych modeli), tuż za nim znajduje się Lumia 800, która sprzedała się nieznacznie gorzej, osiągając w granicach 14%. Jak widać na ilustracji poniżej aż 8 z 10 modeli jest rodziny Nokia Lumia (łącznie 80% rynku), a tylko dwa należą do HTC (8X i 8 S uzyskały po 4% udziałów). Co ciekawe, w zestawieniu zabrakło dokładnych danych liczbowych, co może być jednak zrozumiałe biorąc pod uwagę przepaść, jaka dzieli Windows Phone od iOS i Androida.

lumia-920-market-share2013_mini

Przy okazji ogłoszono, że z Windows Phone 8 w ciągu ostatniego miesiąca zaczęło korzystać aż 5% więcej użytkowników, dając obecnie 12% udziałów. Kwestią czasu wydaje się, kiedy Windows Phone 7 będzie musiał ustąpić.

Źródło: Ubergizmo, AdDuplex

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *