Windows Phone: ranking najpopularniejszych smartfonów

Urządzenia wyposażone w Windows Phone wbrew wcześniejszym prognozom nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem konsumentów. Kilka dni temu informowaliśmy o spadku udziałów Microsoftu na rynku mobilnym w Stanach Zjednoczonych, jednak firma z Redmond stale poszerza ofertę o nowe modele. W sieci pojawił się właśnie ranking najpopularniejszych smartfonów z systemem Windows Phone, z którego dowiedzieć można się również o sytuacji w poszczególnych krajach, a także statystyki dotyczące najchętniej instalowanego OS Microsoftu.

Na oficjalnym blogu AdDuplex pojawił się najnowszy raport prezentujący popularność systemu Windows Phone na świecie oraz poszczególnych modeli smartfonów. Zabrakło wprawdzie konkretnych danych liczbowych, jednak procentowe ilustracje graficzne dobrze obrazują przedstawione statystyki. W skali globalnej najpopularniejszym modelem okazała się Nokia 710 (20% udziałów na rynku), kolejne miejsce należy do modelu Nokia Lumia 800, a także do niewymienionych łącznie modeli (po 18%). Zwłaszcza ta druga pokazuje, że Microsoft zadbał o wsparcie sporej liczby urządzeń, które niekoniecznie cieszą się medialnym rozgłosem. Trzecie miejsce przypadło modelowi Nokia Lumia 610 (16%). Z kolei propozycje od HTC zajmują dopiero szóste miejsce (po 3% udziałów dla modeli HTC Windows Phone 8X oraz HTC Radar).

wpd

Pomimo agresywnej kampanii Windows Phone 8, system ten w skali globalnej użytkowników OS od Microsoftu posiada na dzień dzisiejszy 19% udziałów. Pozostała część czyli 81% należy do systemu Windows Phone 7.1. Analitycy szacują, że liczba ta niebawem się wyrówna, co widoczne jest już na rynku amerykańskim (odpowiednio 57% udziałów dla wersji 7.1 i 43% dla 8.0).

wp_osv

Pod tym adresem można zobaczyć dane dotyczące wybranych krajów. Zabrakło wśród nich naszego kraju, jednak kilka dni temu pojawiła się informacja dotycząca najpopularniejszego smartfonu w Polsce. Nie jest to wprawdzie model obsługujący Windows Phone, jednak według informacji na oficjalnym blogu Orange najchętniej wybieranym smartfonem w naszym kraju była Nokia E52 działająca na Symbianie, który to model kupiło już ponad 100 tys osób (dane dotyczą klientów sieci Orange z ubiegłego roku).

Źródło: Adduplex Blog, Orange Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *