Windows Phone wkrótce wyprzedzi BlackBerry w Europie

Badania rynku wykazują, że udział Windows Phone w rynku mobilnych systemów operacyjnych wynosi w Europie 5%. Co więcej, przez ostatnie przez 12 miesięcy, popularność mobilnego systemu Microsoft wzrosła o 31,6%. Rzecz jasna, pułap z jakiego startuje WP jest niski, a oczekiwania po nawiązaniu ścisłej współpracy z Nokią ogromne, jednak warto zauważyć, że w tym samym okresie, dawny gigant, Blackberry, zaliczył na rynku europejskim poważny spadek. RIM straciło według badań ComTech udziały o prawie połowę – z poziomu 12,2% w 2011 roku do 6,4% obecnie.

Dyrektor badań globalnych w Kantar Worldpanel COMTECH, Dominic Sunnebo, powiedział: Windows czyni stałe postępy w dużych gospodarkach europejskich i jest już o krok od prześcignięcia BlackBerry i zajęcia trzeciej pozycji w europejskiej lidze mistrzów OS. Tempo wzrostu zostanie przyspieszone dzięki premierze Windows 8, zatem wydaje się wielce prawdopodobne, że jeszcze przed końcem roku uda się firmie Microsoft tej sztuki dokonać.

Kilka urządzeń z Windows Phone 8 pojawi się przed końcem tego roku: będą to m.in. smartfony Samsung ATIV S, Nokia Lumia 920, HTC Windows Phone 8x. Microsoft liczy na dobre przyjęcie sprzętu, a co za tym idzie, adaptację Windows Phone 8 na rynku. Czy WP jest w stanie zagrozić gigantom: Apple iOS i Google Android?

Źródło: Mobile Today

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.