Microsoft otworzy dział dystrybucji filmowej

Od pewnego czasu można zauważyć, że Microsoft coraz częściej angażuje się w działalność związaną z dystrybucją wideo. Najlepszym narzędziem do tego celu jest obecnie konsola Xbox 360, która w wielu domach służy za centrum domowej rozrywki. Na początku sierpnia informowaliśmy o nadawaniu nadchodzących wyborów prezydenckich na żywo. To jednak dopiero początek, bowiem już wkrótce posiadacze konsoli Microsoftu będą mogli ekskluzywnie przez pierwsze 2 tygodnie oglądać serial Nuclear Family ze stacji kablowej SyFy.

W chwili obecnej wszyscy użytkownicy płatnej usługi Xbox Live Gold mają już dostęp do wszystkich 20 odcinków serialu, za pośrednictwem aplikacji Syfy pod Xbox 360. Według serwisu IGN, pozostałe kanały łącznie z Syfy.com będą udostępniać serial dopiero od 15 października. Do jednak dopiero początek działalności Microsoftu w tym sektorze. Firma zapowiada kolejne seriale i programy telewizyjne na wyłączność niebawem, otwierając nowy działów dystrybucji filmowej. Ponadto trwają właśnie prace nad autorskim programem telewizyjnym skierowanym wyłącznie do użytkowników konsoli. W tym celu zatrudniono byłego kierownika stacji CBS, Nancy Tellema w roli dyrektora działu multimediów.

Biorąc pod uwagę popularność seriali telewizyjnych za Oceanem, nowa strategia Microsoftu może przyciągnąć do siebie znaczną grupę odbiorców. Na dzień dzisiejszy nowy oddział ma być dostępny na rynku amerykańskim, jednak z czasem powinien pojawić się w kolejnych krajach.

Źródło: IGN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *