Microsoft Election Hub 2012 nadchodzi na Xbox Live

Microsoft stara się uderzyć w każdą możliwą grupę docelową w celu przekonania do usługi Xbox Live w swojej konsoli. Obecnie trwają zapisy na kolejne testy usprawnionej wersji usługi, a ponadto Microsoft stara się wykorzystać nadchodzące wybory prezydenckie, czego rezultatem jest pojawienie się Microsoft Election Hub 2012 za pośrednictwem Xbox Live.

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się w listopadzie, zaś w dniu dzisiejszym Microsoft ogłosił, że Microsoft Election Hub 2012 będzie dostępny poprzez Xbox Live od poniedziałku 27 sierpnia. W tym samym tygodniu także rozpocznie się Krajowa Konwencja Republikanów nadawana za pośrednictwem stacji NBC News, z którą Microsoft też ma podpisaną umowę. Dzięki udostępnieniu usługi poprzez Xbox Live, użytkownicy będą mogli nie tylko śledzić na żywo debaty polityczne, ale także na żywo dzielić się swoimi opiniami o kandydatach, a nawet zagłosować kiedy przyjdą wybory. Microsoft widzi w tej opcji olbrzymi potencjał, co nie powinno dziwić tym bardziej, że X360 jest najpopularniejszą konsolą w tym kraju.

microprez

Sprawa jest o tyle ciekawa, że Microsoft nie wyklucza otwarcia się na podobne inicjatywy w innych krajach, cieszących się sporą popularnością Xbox Live. Kto wie, być może za kilka lat doczekamy się również podobnej inicjatywy w naszym kraju. Zwłaszcza, że z każdym miesiącem rośnie ilość sprzedanych konsol Microsoftu również w naszym kraju.

Źródło: Microsoft

One thought on “Microsoft Election Hub 2012 nadchodzi na Xbox Live

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *