Windows RT otrzymał Menu Start

Microsoft w końcu udostępnił aktualizację dla systemu Windows RT, która wprowadza Menu Start podobne do tego, co znamy z Windows 10. Użytkownicy tabletów z tym systemem skorzystają z możliwości, jakie dotychczas zarezerwowane były dla posiadaczy nowszych urządzeń.

Windows RT to system zaprojektowany z myślą o urządzeniach przenośnych opartych na architekturze ARM. Charakteryzował się on dość dużym uproszczeniem w stosunku do pełnoprawnej wersji Windows 8, a największym ograniczeniem była niemożność instalacji desktopowych programów. Użytkownicy mogą instalować wyłącznie aplikacje pochodzące z Windows Store.

Od momentu premiery Windows RT dużo się zmieniło. Producenci zaczęli odchodzić od tego systemu, celując w pełnoprawne wersje Windows 8, a teraz Windows 10. Co jednak z osobami, które swego czasu zakupiły tablet z Windows RT?

Microsoft nie pozostawił ich na pastwę losu. Co prawda nie otrzymają oni aktualizacji do Windows 10, jednak zamiast tego gigant z Redmond postanowił uprzyjemnić im obsługę systemu, dodając Menu Start. A to, choć posiada ograniczone możliwości, z wyglądu jest niezwykle podobne do Menu Start z Windows 10.

Aktualizacja została już udostępniona dla tabletów Microsoft Surface RT, Surface 2 oraz Nokia Lumia 2520. To prawdopodobnie ostatnie uaktualnienie, jakie otrzyma Windows RT.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *