Microsoft będzie chronił NCI (NATO) przed cyberzagrożeniami

GSP, czyli Government Security Program to inicjatywa Microsoftu, która działa od 2003 roku. Jej głównym celem jest ochrona sektora rządowego przed cyberzagrożeniami. Microsoft wykorzystuje do tego celu własne narzędzia, zapewniając bezpieczeństwo już ponad 25 partnerom rządowym na całym świecie. Najnowszym z nich jest NATO.

Microsoft poinformował na swojej stronie o podpisaniu nowego kontraktu z jedną z agencji wchodzących w skład NATO (NCI). Na jego mocy zapewni on odpowiednią ochronę systemom informatycznym NCI. Do tego celu posłużą specjalne narzędzia stworzone przez Microsoft, które są wykorzystywane w ramach programu GSP.

Przedstawiciele NATO w oficjalnym komunikacie prasowym wyjaśniają, że w obecnych czasach zagrożenie atakiem teleinformatycznym ciągle wzrasta, a jego skutki mogą mieć wpływ na światową ekonomię i samych obywateli. Właśnie z tego względu NATO wierzy, że szybkie wykrywanie zagrożenia i dzielenie się nim z wiodącymi firmami IT (np. z Microsoftem) jest kluczem do skuteczniejszej ochrony.

Na mocy współpracy Microsoft uruchomi również bezpośredni kanał wymiany informacji pomiędzy własnymi strukturami, a NATO, dzięki czemu będzie mógł szybko reagować na zaistniałe sytuacje.

Obecnie w ramach programu GSP Microsoft współpracuje z ponad 40 agencjami wchodzącymi w skład 25 rządów na całym świecie.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *