Windows Store oferuje nowe aplikacje dla Kinecta

Minęło już 8 miesięcy od premiery Kinecta 2.0 dla Windowsa, a jednak nie trudno oprzeć się wrażeniu, że Microsoft traktuje swój kontroler ruchowy po macoszemu. Z jednej strony wynika to dużej koncentracji wokół promocji Windowsa 10, zaś z drugiej ze słabego przyjęcia urządzenia na konsoli Xbox One. Od teraz ma się to zmienić, na co wskazuje pojawienie się dedykowanych aplikacji w Windows Store.

Zainteresowanie sprzętem to jedno, ale kiedy brakuje specjalnych gier i aplikacji, to nawet najlepsze możliwości sprzętowe nie przyciągną klientów. Microsoft długo zwlekał z wprowadzeniem stosownego oprogramowania, zaś dotychczasowe programy skierowane były do wąskiej grupy odbiorców. Na początek pojawiły się 3 aplikacje, które powinny zainteresować masowego odbiorcę, z czego dwie dostępne są całkowicie za darmo.

Pierwszą z nich jest YAKiT – to darmowa aplikacja, umożliwiająca intuicyjne tworzenie zaawansowanych animacji przy użyciu Kinecta. Dla miłośników technologii 3d przygotowano darmową aplikację 3D Builder, dzięki której tworzyć rozmaite obiekty w 3d, a następnie skanować i drukować. Ponadto otrzymaliśmy Comparisons with Kaju – w cenie 9.99 USD otrzymujemy aplikację edukacyjną dla najmłodszych.

Kolejne produkty powinny pojawiać się w sklepie regularnie. Trudno jednak przewidzieć, czy w dobie zapowiedzi Windows Holographic urządzenie ma przed sobą przyszłość.

Źródło: Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *