Microsoft jednak nie ułaskawi piratów

Darmowa aktualizacja do Windows 10 dla użytkowników posiadających piracką wersję poprzednich wersji Windowsa? Jeszcze kilka dni temu nikt by nawet nie przypuszczał o takim kroku ze strony Microsoftu. Niedawno informowaliśmy ponadto, że firma z Redmond planuje „ułaskawić piratów”, dzięki czemu aktualizacja będzie w pełni legalna. W sieci zawrzało, czego rezultatem było pojawienie się dziś sprostowania w tej sprawie.

Microsoft opublikował sprecyzowane oświadczenie dla serwisu Polygon, w którym podkreśla, że darmowa aktualizacja do systemu Windows 10 będzie możliwa dla użytkowników posiadających wersję Windows 7, Windows 8.1 oraz Windows Phone. Niektóre wersje będą wyłączone z tej oferty. Dotyczy to systemów Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1. Enterprise oraz Windows RT/RT 8.1. Należy podkreślić, że aktualizacja dotyczy zarówno legalnych, jak i pirackich wersji systemu. Okazuje się jednak, że aktualizacja nie zmienia swojego statusu – jeśli zaktualizowaliśmy piracką wersję np. systemu Windows 7 to nasza wersja Windows 10 w dalszym ciągu będzie pozbawiona licencji!

Jeszcze wczoraj wydawało się, że Microsoft chce przyciągnąć w ten sposób użytkowników do przesiadki na legalną wersję nowego systemu. Okazało się, że dzięki przedstawionej właśnie polityce firma z Redmond będzie miała dokładny wgląd na liczbę pirackich użytkowników Windowsa 10, który prawdopodobnie nie ustrzegnie się ograniczeń.

Jak sądzicie, czy w świetle takiego komunikatu zmniejszy się zainteresowanie najnowszą aktualizacją w przypadku osób korzystających z pirackiej wersji oprogramowania?

Źródło: Neowin

1 thoughts on “Microsoft jednak nie ułaskawi piratów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *