Windows Terminal oficjalnie doczekał się wersji stabilnej

Windows Terminal 1.0

Windows Terminal nareszcie został oficjalnie wydany w swojej pierwszej stabilnej wersji. Narzędzie zaprezentowane po raz pierwszy w trakcie Microsoft Build 2019 stworzono z myślą o programistach. Można je określić mianem nowoczesnej i rozbudowanej odmiany wiersza poleceń, dającej przy okazji dostęp do PowerShell i Windows Subsystem for Linux (WSL).

Windows Terminal 1.0 to aplikacja w sporym stopniu ulepszona względem wcześniejszych edycji, które można było użytkować od około roku. Program w końcu otrzymał renderowanie akcelerowane przez GPU, a od jakiegoś czasu można w nim stosować znaki Unicode i UTF-8. Praktyczne zakładki i możliwość otwierania wielu okienek na raz ułatwiają wielozadaniowość.

Interfejs Windows Terminal 1.0
Interfejs Windows Terminal 1.0. / Źródło: Microsoft

“Windows Terminal umożliwia uruchamianie dowolnej aplikacji wiersza poleceń w zakładkach i oknach. Możesz tworzyć profile dla każdej aplikacji wiersza poleceń i otwierać je obok siebie, aby zapewnić płynny przebieg pracy. Każdy z twoich profili może być indywidualnie dostosowany do twoich upodobań”, czytamy w opisie najnowszego Windows Terminal. 

“Ponadto, Terminal automatycznie utworzy dla ciebie profile, jeśli masz na swoim komputerze dystrybucje Windows Subsystem for Linux lub dodatkowe wersje PowerShell.”

Już wcześniej Windows Terminal pozwalał personalizować obrazy tła, a teraz konfigurować można nawet własne skróty klawiszowe, usprawniające obsługę aplikacji.

Do jego uruchomienia Windows Terminal 1.0 wymagany jest system Windows 10 w wersji 18362.0 lub nowszy.

Źródło: Microsoft via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *