Windows XP jest 21 razy bardziej dziurawy niż Windows 8

Windows XP miał swoją premierę pod koniec 2001 roku. Od tego czasu w technologicznym świecie zdążyło się sporo zmienić, jednakże system ten wciąż jest niezwykle popularny wśród użytkowników, co powinno świadczyć o jego jakości. Jak się jednak okazuje, używanie go wiąże się ze znacznie większym zagrożeniem ze strony hakerów, niż jest to w przypadku Windows 8.

W rozmowie z serwisem TechRadar, jeden z przedstawicieli Microsoftu – Chris Hallum, wypowiedział się na temat luk w zabezpieczeniach poszczególnych systemów operacyjnych. Według niego najbardziej „szczelny” jest aktualnie Windows 8 i to właśnie na nim skupiony jest Microsoft. Najpopularniejszy Windows 7 rzekomo jest sześć razy bardziej narażony na infekcję, niż Ósemka, natomiast najgorzej w zestawieniu wypada stary Windows XP, który posiada 21-krotnie gorsze zabezpieczenia, niż system znany z interfejsu kafelkowego.

Nie ma się co dziwić, w końcu XP jest z nami już od prawie 12 lat. Przez ten czas w technologicznym świecie, a szczególnie w mniej legalnej jego części, zmieniło się całkiem sporo. Z drugiej jednak strony, czy nie jest to sugestywne działanie Microsoftu, mające na celu zachęcić użytkowników do przejścia na Ósemkę? W końcu chyba na tym firmie zależy najbardziej.

Przy okazji przypominamy, iż oficjalny koniec wsparcia technicznego dla Windows XP został zaplanowany na 8 kwietnia 2014 roku.

Źródło: TechRadar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *