Microsoft potwierdza rezygnację z waluty Microsoft Points

W ubiegłym miesiącu pojawiły się niepotwierdzone informacje o rezygnacji z wewnętrznej waluty Microsoft Points. Dotychczas nie wszystkim graczom odpowiadała taka forma zakupów, skoro można było rozwiązać tę kwestię tak jak Sony (opłata za gry prawdziwą walutą przy użyciu karty płatniczej lub kupionych wcześniej zdrapek). W trakcie E3 Microsoft oficjalnie potwierdził wcześniejsze przecieki.

Wzorem Sony, od jesieni bieżącego roku Microsoft rozpocznie proces zmiany środka płatniczego z Microsoft Points na lokalną walutę. Oznacza to, że opłaty pobierane będą odpowiednio w dolarach (USA), euro (kraje europejskie) czy funtach (Wielka Brytania). Nie odniesiono tej kwestii do naszego kraju, jednak niemal pewne jest, że w Polsce opłaty będą przyjmowane (również wzorem Sony) w złotówkach. Tym bardziej, że Microsoft od dłuższego czasu wspiera nasz rynek.

Wiadomo również, że do 2015 roku będzie jeszcze można korzystać z Microsoft Points (a więc zarówno na X360 jak i Xbox One). Firma z Redmond do tego czasu powinna ustalić konkretne kwoty za określone tytuły, aby nie pokrzywdzić klientów w poszczególnych krajach.

Źródło: E3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.