Windows XP nie chce odejść. Brytyjska policja wciąż na nim polega

Greater Manchester Police

Druga pod względem wielkości jednostka policji w Wielkiej Brytanii – Greater Manchester Police, wciąż w dużej mierze polega na komputerach z systemem Windows XP. Microsoft nie wspiera go już od ponad trzech lat.

Jak wynika z najnowszego raportu, aż 1518 urządzeń wspomnianej jednostki policji działa pod kontrolą Windows XP. To aż 20,3% wszystkich dostępnych w Greater Manchester Police komputerów.

Powodem tego stanu rzeczy są między innymi cięcia w budżecie. Infrastruktura IT została zaniedbana nie tylko w policji, ale chociażby w służbie zdrowia, która w tym roku padła ofiarą masowego ataku hakerskiego.

Specjaliści alarmują, że poleganie na Windowsie XP to duże ryzyko. Microsoft nie łata już bowiem luk w tym systemie, tak więc urządzenia policji, które posiadają dostęp do internetu, są narażone na atak.

Przedstawiciel policji uspokaja jednak, że zależność od starych maszyn wciąż jest zmniejszana. Zazwyczaj działają na nich aplikacje, które nie posiadają swoich odpowiedników na nowszych systemach. Z tego też względu policja ma problemy z migracją.

Źródło: Instalki.pl / Foto: flickr.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *