Wireless Display Adapter V2 debiutuje na polskim rynku

Wireless Display Adapter V2

Wireless Display Adapter V2 to druga odsłona sprzętowa adaptera do bezprzewodowego streamingu audio-video autorstwa Microsoftu.

Z małego ekranu – na duży ekran. Tak w skrócie można opisać funkcjonalność Microsoft Wireless Display Adapter V2 (WDA V2), który właśnie debiutuje na polskim rynku.

Dzięki nowemu adapterowi Microsoft do bezprzewodowego strumieniowania dźwięku i obrazu, z łatwością przeniesiemy ekran naszego komputera, tabletu lub telefonu na telewizor czy projektor, a także rozszerzymy pulpit o dodatkową przestrzeń do pracy i rozrywki. I to bez konieczności podpinania jakichkolwiek dodatkowych kabli do naszego komputera.

Adapter waży raptem 3 gramy i współpracuje z systemem operacyjnym Windows 8.1 oraz Windows 10, a także Android (począwszy od wersji 4.2.1) oraz urządzeniami z certyfikatem Miracast. Od swojego poprzednika WDA V2 różni się przede wszystkim lepszą stabilizacją obrazu oraz mniejszą podatnością na tzw. lagi, czyli sytuacje, w których obraz streamowany na ekranie zewnętrznym reaguje z opóźnieniem.

Korzystanie z WDA 2 jest niezwykle proste. Nowy adapter Microsoftu to kabel zakończony dwoma złączami: USB oraz HDMI. Wystarczy podpiąć je do odpowiednich portów w smart TV lub do rzutnika, a następnie odszukać na komputerze opcję „Wyświetlaj na innym ekranie”, dostępną w Centrum Powiadomień.

W przypadku urządzeń dotykowych z Windows 10 wystarczy przesunąć palcem od prawej krawędzi ekranu ku środkowi, by wyświetlić menu kontekstowe, w którym szybko odnajdziemy wspomnianą opcję. Wystarczy wybrać „Połącz z ekranem bezprzewodowym” i kliknąć MS Wireless Display Adapter. Po chwili nasz komputer skomunikuje się ze smart TV (lub projektorem) i rozpocznie wyświetlanie zawartości ekranu na zewnętrznym ekranie.

Użytkownik może również skonfigurować sam tryb projekcji, czyli: powielić obraz z komputera na ekranie zewnętrznym, wykorzystać ekran zewnętrzny jako dodatkowy (rozszerzenie pulpitu) lub pracować tylko na ekranie zewnętrznym.

Ceny nowego adaptera Microsoftu zaczynają się od 289 zł.

Źródło: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *