Wirtualny touchpad pojawił się w Windows 10 build 14965

windows 10 logo krople

Aktualizacja Creators Update dla Windows 10 została zapowiedziana już jakiś czas temu. Microsoft nie zdradził jednak wszystkich funkcji, jakie zostaną wraz z nią zaimplementowane. W systemie pojawi się między innymi wirtualny touchpad.

Rozwiązanie to pojawiło się w najnowszej wersji testowej Windows 10, oznaczonej numerem 14965 i zostało opisane na stronie Microsoftu. Do czego będzie służyć?

Wirtualny touchpad może okazać się przydatny w momencie, gdy podłączymy tablet z Windows 10 do zewnętrznego monitora, który służy jako drugi ekran. W takim przypadku wyeliminowana zostanie konieczność podpinania myszki, gdyż użytkownik będzie mógł kontrolować kursor za pomocą wirtualnego touchpada.

W najnowszej wersji testowej systemu pojawiły się również usprawnienia innych funkcji, m.in. notatek, dostępnych na ekranie w formie żółtych karteczek czy Windows Ink Workspace.

Windows 10 build 14965 można pobrać bezpośrednio z Windows Update. Jest on przeznaczony wyłącznie dla osób zapisanych do szybkiego kręgu aktualizacji programu Windows Insider.

Źródło: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *