Aktualizacja systemowa Xbox Live wprowadza sporo nowości

Xbox One

Microsoft poinformował o udostępnieniu dla użytkowników sieci Xbox Live aktualizacji systemowej dla konsoli Xbox One, systemu Windows 10 oraz platformy mobilnej iOS i Android. Aktualizacja wprowadza funkcje Klubów i Poszukiwania grup (LFG – Looking for Groups) w Xbox Live, ułatwiając graczom poszukiwanie znajomych do gry, na dowolnym urządzeniu. W aktualizacji udostępnione zostają również wiadomości grupowe, ranking wyników Gamerscore oraz ikony emoji w wirtualnej klawiaturze.

Wśród najważniejszych funkcji dostępnych w aktualizacji systemowej Xbox Live na konsolach Xbox One i w aplikacji Xbox znalazły się:

Kluby Xbox Live. Kluby są grupami tworzonymi i zarządzanymi przez graczy, które pomogą poznać znajomych, którzy lubią te same gry. Każdy może się przyłączyć lub stworzyć klub, i prawdopodobnie w Xbox Live będzie można znaleźć kluby o prawie każdej tematyce. Jako członek klubu, gracz może tworzyć grupy, grać w gry, zakładać sesje i łatwo komunikować się za pomocą głosu i rozmów tekstowych na konsoli Xbox One i aplikacji Xbox w systemie Windows 10, iOS i Android. Można wyszukiwać kluby (lub tworzyć własne) w zakładce Społeczność na Xbox One i sekcji kluby w innych urządzeniach, a kluby związane z grą będą widoczne w wyszukiwaniu. Administrator klubu będzie mieć do dyspozycji narzędzia, aby zapewnić, żeby wszyscy świetnie się bawili i pomóc stworzyć żyjące i zintegrowane środowisko graczy.

Poszukiwanie grupy w Xbox Live. Można określić tytuł gry, tryb gry, język, liczbę potrzebnych graczy, zasady oraz wszelkie inne wymagania w grze, takie jak poziom zaawansowania. Gracze mogą przeglądać otwarte ogłoszenia i poprosić, aby dołączyć do tych, które ich interesują. Gospodarz grupy wybiera z listy graczy, którzy wyrazili zainteresowanie, a gdy grupa jest pełna lub gospodarz jest gotowy, może szybko dodać osoby do grupy i zacząć grać. Można nawet utworzyć ogłoszenia LFG dla przyszłych sesji grania. Na przykład, jeśli jesteś w drodze do domu i chcesz zaplanować rozgrywkę na wieczór, możesz skonfigurować wszystko z telefonu.

Rzadkie osiągnięcia. Rzadkie osiągnięcia pozwalają sprawdzić, jak unikalne są osiągnięcia poszczególnych graczy w danej grze. Gdy zdobędziesz rzadkie osiągnięcie, dostaniesz specjalną ikonę powiadamiania i diamentową odznakę.

Wiadomości grupowe w Xbox Live. Wiadomości grupowe pozwalają koordynować komunikację i pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i innymi graczami, wysyłając pojedynczą wiadomość grupową dla wszystkich w jednej rozmowie. Można również dodawać osoby do grupy i dynamicznie zmieniać temat rozmowy. Funkcja działa na konsolach Xbox One i w aplikacji Xbox w systemie Windows 10, oraz na urządzeniach iOS i Android. Aby ułatwić pisanie wiadomości jeszcze szybciej na Xbox One, dodaliśmy nową funkcje podpowiadania tekstu w słowniku. Wprowadzone zostały też symbole emoji.

Źródło: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *