Wkrótce polski interfejs w Windows Phone 7

Pod koniec maja Microsoft zaprezentował nowe wcielenie platformy Windows Phone 7. Aktualizacja o nawie kodowej Mango ma przynieść jeszcze tej jesieni sporo nowości. Teraz okazuje się, że wraz z wprowadzeniem Windows Phone “Mango” pojawią się kolejne lokalizacje językowe systemu, w tym polska.

Na oficjalnym blogu Windows Phone pojawił się wpis dotyczący obsługi nowych języków w mobilnej platformie Microsoftu. Windows Phone “Mango” w chwili swojej premiery w zeszłym roku oferował wsparcie dla jedynie dla pięciu języków (angielski, francuski, niemiecki, włoski i hiszpański). W Mango pojawi się 17 nowych: brazylijski, portugalski, chiński (uproszczony i tradycyjny), czeski, duński, holenderski, fiński, grecki, węgierski, japoński, koreański, norweski, polski, portugalski, rosyjski i szwedzki. Jednocześnie pojawi się aktualizacja dla klawiatury wprowadzająca obsługę poszczególnych znaków diakrytycznych.

Windows Phone “Mango” będzie dostępny jesienią tego roku. Wśród nowości warto wymienić Konwersacje (swobodne przełączanie się między wiadomościami tekstowymi, czatem na Facebooku, a także wiadomościami błyskawicznymi Windows Live Messengera), grupy kontaktów, integracja z sieciami społecznościowymi takimi jak Twitter i LinkedIn, połączone skrzynki e-mail, głosowa obsługa wiadomości tekstowych, wielozadaniowość, ulepszone kafle, Internet Explorer 9 z obsługą HTML5 i sprzętową akceleracją grafiki, App Connect, itd.

Windows Phone 7 pomimo przychylnych recenzji nie przyjął się zbyt dobrze. Mobilny Windows nie może równać się z tym co osiągną iOS czy Android. Obecność na nowych rynkach może pozytywnie wpłynąć na ekspansję platformy w przyszłości. Rynek z niecierpliwością czeka na pierwsze smartfony fińskiej Nokii z WP7.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *