Microsoft wydaje Security Essentials 2.1

Koncern Microsoft poinformował o wydaniu wersji 2.1 Security Essentials (MSE), anty-malware i oprogramowania antywirusowego dla systemu Windows. Według twórców, aktualizacja zawiera liczne usprawnienia, w tym aktualizację silnika anty-malware do wersji używanej w Forefront Client Security, Symantec Forefront Endpoint Protection i Windows Intune Endpoint Protection.

W przeciwieństwie do poprzednich wersji, nie potrzeba już oddzielnego pakietu instalacyjnego dla systemu Windows XP. Użytkownicy XP-eka mogą zainstalować Microsoft Security Essentials 2.1 z tego samego 32-bitowego instalatora, który przeznaczony jest dla Visty i Windows 7.

Po instalacji Microsoft Security Essentials 2.1 w systemie Windows XP, użytkownicy powinni zaktualizować definicje anty-malware. Osoby korzystające z wolnego połączenia lub systemów bez połączenia z internetem, mogą pobrać aktualizacje ręcznie w trybie offline (32-bitowe, 64-bitowe pliki do pobrania) w innym systemie, skopiować je na dysk USB, a następnie zainstalować w systemie docelowym.

Microsoft Security Essentials 2.1 (build 1116.0) jest dostępny do pobrania (wersja: 32-bitowa, 64-bitowa) dla systemu Windows XP Service Pack 2 lub wersji nowszej (tylko x86) oraz Windows Vista i Windows 7. Małe firmy mogą zainstalować MSE za darmo na maksymalnie 10 komputerach z systemem Windows.

One thought on “Microsoft wydaje Security Essentials 2.1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *