Wojskowi piloci będą używać tabletów z Windows 8?

Podczas konferencji WPC Microsoft poruszył wiele ciekawych tematów, jednak na szczególną uwagę zasługuje kwestia wykorzystania jego tabletów w sektorze militarnym. Jak się bowiem okazuje, piloci maszyn wojskowych nie mają dostępu do odpowiedniego sprzętu i często korzystają z notatek rozpisanych na… papierze. Czy Surface RT będzie w stanie to zmienić?

W trzecim dniu konferencji WPC Microsoft zaprezentował specjalną wersję tabletu, napędzaną przez Windows 8. Projektem i produkcją tego urządzenia zajęła się firma PaceBlade, która ma swoje siedziby zarówno w Holandii, jak i Stanach Zjednoczonych. Według informacji, gadżet z powodzeniem może zastąpić klasyczny papierowy notatnik, oferując odpowiednio skrojoną wielkość (8 cali) i funkcjonalność, przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiednich zabezpieczeń.

W pewnym momencie wystąpienia na scenę wyszedł Erik Cornelisse – były pilot wojskowy i aktualny reprezentant firmy PaceBlade. Opowiedział on, że w przeszłości piloci próbowali zastąpić notatnik iPadem, jednak nie przyniosło to odpowiednich efektów z trzech względów. Po pierwsze iPad był nieporęczny, zbyt duży do kabiny myśliwca, a iPad Mini zbyt mały. Po drugie – oprogramowanie nie pozwalało w łatwy sposób organizować notatek, które są potrzebne pilotom. Trzecia kwestia dotyczyła problemu zabezpieczeń – według Cornelisse iPad nie oferuje odpowiednich standardów (ale tablet z Windows 8 już owszem).

W przyszłości firma PaceBlade chce rozszerzyć wykorzystanie tabletów w innych dziedzinach – w lotnictwie cywilnym, policji, straży pożarnej, medycynie, a także w polityce.

Nie wiem tylko, czy znajdując się wysoko nad ziemią chciałbym zobaczyć rozładowaną baterię albo co gorsza – BSOD.

Źródło: Microsoft, Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *