Wyciekła kompilacja Windows 10 build 10558

Nie minęły trzy tygodnie od publikacji Windows 10 Insider Preview build 10547, a doczekaliśmy się już kolejnej odsłony systemu. Kompilacja oznaczona numerem 10558, zawiera szereg usprawnień dotyczących m.in. przeglądarki Microsoft Edge.

Według informacji zdobytych przez WZor’a, nową wersję przeglądarki Microsoftu ulepszono o funkcję podglądu zakładek. Co ciekawe, znajdziemy także aplikację Skype Video umożliwiającą prowadzenie wideorozmów. Zmieniono również ikonę edytora rejestru systemowego oraz dodano możliwość instalowania aplikacji na zewnętrznych nośnikach.

Windows-10558-build
Windows build 10558

W przypadku, gdy korzystamy często z pamięci pendrive, z pewnością przyda się nowa ikona informująca o możliwości bezpiecznego wyjęcia nośnika. Kosmetyczne zmiany dotknęły również ikon w Panelu Sterowania.

Na chwilę obecną brak jakichkolwiek informacji o tym, kiedy build zostanie udostępniony dla użytkowników zapisanych do programu Windows Insider. Pewne jest jednak, że nie odbędzie się to wcześniej niż 6 października podczas premiery telefonu Lumia 950 oraz 950 XL. Należy również mieć na uwadze, że ostateczna wersja kompilacji może posiadać inne zmiany niż te podane przez użytkownika WZor.

Źródło: Neowin via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *