Windows 10 niezwykle popularny wśród graczy

Wczoraj przedstawialiśmy najnowsze statystyki dotyczące udziału poszczególnych desktopowych systemów operacyjnych. Windows 10 zaznaczył się na nich mocną obecnością, choć nie ulega wątpliwości, że przed nim jeszcze długa droga do objęcia pozycji lidera. Tymczasem wśród pewnej społeczności sztuka ta prawie się już udała. Chodzi oczywiście o graczy.

Windows 10 to system, który jako jedyny obsługuje biblioteki graficzne DirectX 12. Jest to zatem niemal obowiązkowa platforma dla graczy, którzy chcą korzystać z najnowszych rozwiązań technicznych.

Jak się okazuje, DirectX 12 jest bardzo ważnym elementem dla graczy, dlatego też rozpoczęli oni masową przesiadkę na najnowszy system. Ze statystyk Steam wynika, że Windows 10 w wersji 64-bitowej jest drugim pod względem popularności systemem operacyjnym wśród graczy korzystających z tej platformy. Dziesiątka była we wrześniu użytkowana przez 24% wszystkich posiadaczy Steam. Najnowszy system Microsoftu ulega wyłącznie 64-bitowej Siódemce, która jest zainstalowana na 37,48% urządzeń.

Windows 10 był we wrześniu jedynym systemem operacyjnym Microsoftu, który zyskał nowych użytkowników wśród graczy. Pozycja wersji 64-bitowej poprawiła się o aż 7,6 punktów procentowych. Dla porównania – Windows 7 stracił 2,23 punktów procentowych, a Windows 8.1 – 4,74 punktów procentowych.

Popularność systemów Steam
Popularność systemów operacyjnych wśród użytkowników Steama

Jak zatem widać, użytkownicy platformy Steam chętnie przesiadają się na nowszy system. Prawdopodobnie jest to spowodowane faktem, że Windows 10 obsługuje nowe biblioteki graficzne.

Migracja wśród graczy powinna być jeszcze większa, gdy na rynku pojawią się pierwsze gry obsługujące DirectX 12.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *