Skype Translator w czasie rzeczywistym, po polsku

Microsoft udostępnił Skype Translatora pod koniec 2014 roku jako samodzielną aplikację dla Windows 8. Teraz będzie ona włączona w Skype pod Windows, dzięki czemu translator, działający w czasie rzeczywistym, będzie dostępny również na komputerach z pozostałymi wersjami Windowsa.

Translator, na stałe włączony w Skype, umożliwia tłumaczenie w czasie rzeczywistym mowy i tekstu. Co prawda aktualne obsługiwanych jest tylko sześć języków (angielski, hiszpański, włoski, chiński, francuski i niemiecki), ale ta lista ma zostać już wkrótce poszerzona o kolejne czterdzieści. Skype będzie obsługiwać również nasz język.

Na firmowym blogu Skype pojawił się wpis komentujący fakt zmian: „Aktualizacja sprzyja naszym marzeniom o łamaniu barier językowych i łączenia ludzi na całym świecie. Naukowcy, inżynierowie i wielu innych ludzi ciężko pracuje, aby to marzenie zamienić w rzeczywistość” – brzmi nieco patetyczny wpis na blogu aplikacji.

Nowe możliwości komunikatora pojawią się w ciągu kilku najbliższych tygodni. Wystarczy wówczas kliknąć przycisk „tłumacz”, który pojawia się w trakcie rozmowy.

W chwili obecnej nie ma jednoznaczniej odpowiedzi na pytanie, czy i kiedy można spodziewać się powyższej funkcjonalności na urządzeniach z systemem iOS /Android, ale biorąc pod uwagę nacisk Microsoftu na rozszerzanie pola działania swoich aplikacji, można spodziewać się, że stanie się to stosunkowo szybko.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *