Wyciekły zrzuty z finalnej wersji Windowsa 8

Serwis WinUnleaked, znany z publikowania wielu przecieków dotyczących systemów z rodziny Microsoft Windows, przedstawił zrzuty ekranowe przedstawiające ostateczny wygląd niektórych elementów Windowsa 8. W wielu aspektach różni się on od tego, co udostępnione zostało użytkownikom w postaci wersji testowej nowego systemu.

Okazuje się, że w trakcie uruchamiania nowego systemu, użytkownicy zobaczą odświeżoną wersję ekranu bootowania, który wyraźnie zmierza w kierunku eleganckiego minimalizmu. Zgodnie z zapowiedzią, Microsoft zdecydował się na całkowitą rezygnację z efektów interfejsu Aero, stawiając na prostotę. Premiera Windowsa 8 przyniesie ze sobą również nowe elementy poprawiające estetykę, takie jak nowe motywy czy tapety. Zniknęła jednak funkcja znana z testowych wydań systemu – nie ma już możliwości osobnego ustawienia kolorystyki paska z aplikacjami i okien programów. Opcja ta znów jest zintegrowana w ramach jednego wyboru. Na opublikowanych zrzutach ekranowych zauważyć można także nowe logo Internet Explorera, które wpisuje się w stylistykę promowaną w ramach interfejsu Metro.

Windows 8

Ostateczna kompilacja Windowsa 8 RTM powinna nastąpić na początku sierpnia. Nowy produkt Microsoftu ma zostać udostępniony użytkownikom 26 października.

Źródło: WinUnleaked.info

2 thoughts on “Wyciekły zrzuty z finalnej wersji Windowsa 8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *