Xbox One: 12 minut z prezentacji nowego dashboardu

Premiera konsoli Xbox One odbędzie się już w tym miesiącu, jednak dotychczas nie mieliśmy okazji podziwiać w pełni możliwości nowego dashboardu. W dniu dzisiejszym Microsoft opublikował ponad 12-minutowy materiał, na którym możemy zobaczyć prezentację systemu operacyjnego konsoli, a także menu. Ponadto ujawniono listę aplikacji, które pojawią się wraz z debiutem urządzenia na rynku.

Wśród dostępnych funkcji możemy zobaczyć m.in. szybkie przełączanie pomiędzy uruchomionymi aplikacjami, automatyczne nagrywanie fragmentu gry i dostęp do poradników bez konieczności przerywania zabawy, dowiedzieć się więcej na temat telewizji na żywo czy logowania do systemu przy użyciu danych biometrycznych oraz Kinecta. Dużą uwagę skupiono na tym ostatnim i jednocześnie nieodłącznym elemencie. Przedstawiciele Microsoftu na zmianę logują się przy użyciu sensora ruchu oraz komend głosowych, zaś Kinect w mgnieniu oka może przełączać się pomiędzy profilami. Przy okazji rozwinięto kwestię płynnego przechodzenia pomiędzy grą, telewizją czy przeglądarką internetową, bez konieczności wychodzenia z włączonych aplikacji. Szczegółową prezentację można obejrzeć poniżej.

Jeśli chodzi o dostępność aplikacji, to wraz z debiutem konsoli 22 listopada, gracze otrzymają dostęp do następujących: Internet Explorer, SkyDrive, Skype, Upload, Xbox Fitness, Xbox Music oraz Xbox Video. Lista ta dotyczy jednak tylko 13 krajów, do których jednak nie zalicza się Polska.

Z kolei do wiosny przyszłego roku, dodatkowo pojawią się aplikacje: Amazon, Eurosport, Machinima, Netflix, TED oraz Twitch. Na dzień dzisiejszy nie potwierdzono, kiedy (i czy w ogóle) wymienione aplikacje będą dostępne z poziomu naszego kraju.

Źródło: Xbox

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.