Xbox One: ambitne plany dotyczące sprzedaży

Jeśli brać pod uwagę sprzedaż poszczególnych konsol z obecnej i poprzedniej generacji, to na dzień dzisiejszy (wg. serwisu VG Chartz) otrzymujemy: 99.6 mln Wii, 77.3 mln PS3, 77.3 mln X360, 31.2 mln 3DS, 5.1 mln PS Vita oraz 3.06 mln Wii U. Łącznie daje to ok. 293.5 mln sprzedanych konsol w ciągu ostatnich kilku lat. Jeden z przedstawicieli Microsoftu powiedział dziś, że Xbox One sprzeda się lepiej niż wszystkie wyżej wymienione platformy.

Yusuf Mehdi, pełniący funkcję szefa oddziału interaktywnej rozrywki w Microsofcie stwierdził dziś, że Xbox One bez trudu osiągnie sprzedaż na poziomie od 400 milionów do miliarda sztuk na całym świecie. Głównym argumentem przemawiającym za takimi prognozami jest multimedialność nowego urządzenia, który przekona do siebie nie tylko graczy, lecz także miłośników kina, sportu, a także rozwiązań mobilnych. Trzeba przyznać, że jest to ambitne założenie, jednak czy rzeczywiste do zrealizowania?

Najlepiej obrazuje to dotychczasowa sprzedaż konkurencji oraz fakt, że nowa generacja konsol nie należy wyłącznie do Microsoftu. W temacie zapewne niejedno powie jeszcze Sony i Nintendo, które z pewnością zagarną niemałą część prognozowanych przez Microsoft klientów. Co więcej, Yasuf Mehdi dodał, że sprzedaż konsoli Xbox 360 powinna być w dalszym ciągu wysoka i ostatecznie osiągnąć granicę 100 mln. Bez wątpienia drugie założenie jest bardziej realne, jednak w opinii ekspertów popularność Xbox One nie będzie tak wysoka, co już teraz jest widoczne choćby po krytyce nowej strategii.

Źródło: VG Chartz, Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *