Bing nadchodzi z usprawnioną integracją dla Windows 8.1

Wersja preview systemu Windows 8.1 według zapowiedzi zawita na rynku 26 czerwca. Już dziś jednak pojawia się coraz większa ilość przecieków dotyczących nowych funkcjonalności. Jedną z ciekawszych ma być większa integracja z wyszukiwarką Bing, która na wyłączność otrzyma nowe możliwości.

Serwis ZDNet poinformował o lepszej integracji wyszukiwarki Bing w Windows 8.1, która służyć ma do wyszukiwania nie tylko interesujących nas informacji w sieci, lecz również określonych plików czy folderów na komputerze. Podstawowa zmiana umożliwi błyskawiczne wyszukiwanie potencjalnych wyników, już w trakcie rozpoczęcia wpisywania interesujących nas fraz. Operacje te będą zapamiętywane przez system i wyszukiwarkę z dowolnego miejsca w którym się znajdujemy (np. określony dysk czy folder), a następnie analizowane w celu optymalnego dopasowania wyników w przyszłości.

Co ciekawe, zapowiadana wcześniej możliwość sterowania przy użyciu komendy głosowej z poziomu wyszukiwarki Bing, ostatecznie nie zostanie uwzględniona (przynajmniej na początku) w Windows 8.1. W przeciwieństwie do konsol i urządzeń mobilnych, Microsoft nie czuje potrzeby zawarcia tej funkcji. Wszystko może jednak zmienić się w 2014 roku, kiedy to Kinect pojawi się w wersji na PC.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *