Xbox One: sterowanie z poziomu Skype i Osiągnięcia nie tylko za gry

Microsoft najwyraźniej odczuł falę krytyki konsoli Xbox One, gdyż stara się w bardzo krótkim odstępie czasu informować o kolejnych funkcjach, które zadowolą nie tylko graczy. Najnowsze z nich dotyczą sterowania z poziomu komunikatora Skype oraz nowego systemu Osiągnięć.

Już w trakcie pierwszej prezentacji, jeden z przedstawicieli połączył się poprzez komunikator Skype ze znajomym w momencie oglądania filmu. Jak donosi serwis Polygon, funkcja ta działać będzie na dwa sposoby. W pierwszym przypadku, Kinect zidentyfikuje osobę z którą rozmawiamy, po czym poprosi o podanie danych (np. imię). Po chwili na naszej konsoli zostanie stworzony nowy profil lub osoba ta zostanie dodana do listy znajomych. Druga opcja umożliwi osobie z którą rozmawiamy, sterowanie przy użyciu komendy głosowej lub ruchów ciała w naszej grze. Funkcja ta może być przydatna w sytuacji, gdy mamy problem z przejściem określonej gry i chcemy zwrócić się o pomoc do znajomego. Prace nad integracją z komunikatorem Skype dopiero się rozpoczęły i na pewno taka możliwość pojawi się dopiero po premierze (prawdopodobnie wraz z aktualizacją konsoli).

Przy okazji warto wspomnieć o nowym patencie Microsoftu, który umożliwi zdobywanie Osiągnięć nie tylko poprzez gry, lecz również oglądanie ulubionych filmów czy seriali. Funkcja ta ma zmotywować do zabawy nie tylko graczy, lecz również miłośników kina i programów telewizyjnych.

Źródło: Polygon, Gamesindustry

2 thoughts on “Xbox One: sterowanie z poziomu Skype i Osiągnięcia nie tylko za gry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.