Xbox One będzie kompatybilny z aplikacjami Windows 8?

Czy konsola Xbox One będzie integralna z aplikacjami z Windows 8? Pytanie to pojawia się od maja i dotychczas nie uzyskaliśmy pełnoprawnej odpowiedzi. Część źródeł podaje, że nie będzie takiej możliwości, zaś z drugiej strony przecieki sugerują inną wersję. Teraz do całej sprawy cegiełkę dorzucił Dell, który świadomie (lub nie) przedstawił bezpośrednią odpowiedź w temacie kompatybilności.

Dell na swojej stronie internetowej prowadzi przedpremierową sprzedaż konsoli Xbox One. Chcąc zachęcić niezdecydowanych klientów do zakupu, firma umieściła nowy plakat promujący możliwości nowego sprzętu Microsoftu. Wśród wymienionych cech znajduje się wyraźne potwierdzenie, że aplikacje z Windowsa 8 będą kompatybilne z Xbox One. Nieprzypadkowo Dell umieścił na swojej stronie taką reklamę, gdyż przy okazji promuje również swoje tablety Dell Latitude 10, napędzane systemem Windows 8.

dell_xboxone

Pytanie tylko, czy informacja o kompatybilności aplikacji z nową konsolą została opublikowana świadomie. Biorąc pod uwagę mało precyzyjne określenie stanowiska przez Microsoft oraz fakt, że akurat ten aspekt nie musi być kluczowy dla nowych klientów, być może doszło do nieświadomego zdradzenia funkcji nowej konsoli. Pozostaje zatem poczekać na oficjalne stanowisko firmy z Redmond.

Źródło: Dell

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *