Xbox One nie jest wstecznie kompatybilny. Nie daj się nabrać!

Złośliwość użytkowników internetu czasami przechodzi wszelkie pojęcie. W sieci pojawiła się specjalna infografika, która przedstawia, jak rzekomo sprawić, by Xbox One mógł uruchamiać gry z Xboxa 360. W rzeczywistości jest to skrzętnie ukartowany przekręt, który może zepsuć konsolę.

Sfabrykowany obrazek przedstawia sposób na rzekome odblokowanie konsoli. W rzeczywistości użytkownik przechodzi do opcji deweloperskich konsoli, które są dostępne po wklepaniu specjalnej kombinacji przycisków. Z tego też miejsca otrzymuje się dostęp do zaawansowanych funkcji. Ich nieumiejętne użycie może przyczynić się do zepsucia konsoli.

I właśnie tak na infografice został wyjaśniony sposób na odblokowanie wstecznej kompatybilności z Xbox 360. W rzeczywistości wszyscy naiwni użytkownicy, którzy skorzystają z sugestii, bezpowrotnie zepsują swoją konsolę wartą 500 dolarów.

xbox one unlock
Tak wygląda odpowiednio sfabrykowana instrukcja odblokowania, która krąży po sieci

Głos w sprawie zabrał sam Larry Hryb, czyli popularny Majon Nelson. Na swoim Twitterze napisał, że nie ma żadnego sposobu na włączenie wstecznej kompatybilności, a wszelkie tego typu poradniki to po prostu oszustwo i próba znalezienia naiwnych użytkowników, których jak widać, nie brakuje.

Źródło: Twitter, Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *