Xbox One: w planach gamepad dla hardkorowców?

Xbox One był początkowo reklamowany jako centrum multimedialne dla całej rodziny. Podejście to nie przyniosło producentowi zbyt dużych zysków, dlatego też Microsoft postanowił skupić się na tym, co najważniejsze – na graczach i dobrych grach. Już niedługo na rynku może pojawić się specjalny gamepad zaprojektowany z myślą o hardkorowcach.

Informacje tego typu przekazuje serwis Neowin, powołując się na własne źródła wewnątrz Microsoftu. Specjalny gamepad jest projektowany z myślą o nieco bardziej zaangażowanych graczach, którzy lubią osiągać jak najlepsze wyniki w strzelankach i grach wyścigowych. To właśnie dla nich przygotowywany jest nowy kontroler.

Projekt funkcjonuje obecnie wyłącznie wewnątrz struktur Microsoftu. Jeżeli jednak otrzyma „zielone światło” od osób decydujących, jego prototyp może zostać pokazany już na targach E3 2015, które będą miały miejsce w połowie czerwca.

Oczywiście istnieje również możliwość, że projekt zostanie skasowany, a my nigdy nie ujrzymy go na własne oczy. Czy gamepad pojawi się na rynku, przekonamy się w nadchodzących miesiącach.

Źródło: Neowin via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *