Office 2016 Preview dla Mac już dostępny

Użytkownicy komputerów Mac mogą już pobierać najnowszą wersję testową popularnego pakietu biurowego od Microsoftu. Gigant z Redmond udostępnił ją całkowicie za darmo, przedstawiając przy okazji szereg nowych funkcji i odświeżony interfejs.

W skład pakietu Office 2016 Preview wchodzą wszystkie popularne aplikacje – Word, Excel, PowerPoint, OneNote oraz Outlook. Można je pobrać za darmo bez konieczności posiadania aktywnej subskrypcji Office 365.

Użytkownicy Maców z pewnością ucieszą się z odświeżonego interfejsu, który w pełni obsługuje ekrany Retina. Przemodelowana została m.in. tak zwana wstążka, na której dostępne są wszystkie najczęściej używane funkcje programu.

word 2016 mac

Word 2016 na Mac

Aplikacja Word otrzymała boczny panel nawigacyjny, dzięki któremu szybko odnajdziemy pożądaną stronę w obszernych dokumentach. Microsoft popracował także nad sekcją komentarzy, by była bardziej czytelna i od razu wyświetlała zmiany naniesione przez inną osobę na tekst. Zakładka odpowiedzialna za design pozwoli natomiast w łatwy i szybki sposób zmienić estetyczną stronę naszego dokumentu.

Sporo zmian otrzymał także Excel. Najważniejsza jest jednak całkowita kompatybilność z Excel 2013 dla Windowsa, dzięki czemu dokumenty stworzone na Macu będą zachowywały się identycznie na komputerze z systemem Microsoftu. Wyeliminuje to wszelkiego rodzaju nieporozumienia związanie z brakiem kompatybilności.

PowerPoint został wzbogacony w specjalny panel, który będzie niezwykle przydatny podczas prowadzenia prezentacji. Pokazuje on użytkownikowi nie tylko aktualny slajd, ale także informacje na temat kolejnych, by lepiej zorganizować wystąpienie. Oczywiście informacje te są widoczne wyłącznie na Macu, podczas gdy na projektorze wyświetlany jest właściwy slajd prezentacji.

Jak podaje Microsoft, zmian w najnowszym Office 2016 jest całkiem sporo i dotyczą zarówno głównych elementów pakietu, jak i drobnych funkcji. Oczywiście oprogramowanie wciąż znajduje się w fazie testowej i może zawierać drobne błędy. Programiści liczą na opinie i wsparcie ze strony społeczności, by ich pakiet biurowy spełniał oczekiwania najbardziej wybrednych użytkowników.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *