Xbox Live za darmo dla użytkowników Windows 10

Podczas odbywającej się w styczniu konferencji Microsoftu, Phil Spencer zapowiedział wspólną zabawę w trybie multiplayer pomiędzy użytkownikami konsoli Xbox One, a dowolnego urządzenia z systemem Windows 10. Jak wiadomo, w przypadku konsol z rodziny Xbox, do gry w sieci wymagana jest subskrypcja usługi Xbox Live. Czy zatem użytkownicy Windowsa 10 również będą musieli ponieść dodatkowe opłaty?

Microsoft postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości. Osoby dołączające do gry z poziomu komputera lub urządzeń mobilnych z systemem Windows 10, będą mogły cieszyć się wspólną zabawą z posiadaczami Xbox One całkowicie za darmo. Abonament dotyczyć będzie w dalszym ciągu wyłącznie konsol. Usługa zadebiutuje na nowym systemie jeszcze w tym roku i zaoferuje m.in. komunikację ze znajomymi, obserwowanie i porównywanie Osiągnięć czy dołączanie do rozgrywki.

Aplikacja wspierać będzie również system cross-platform play, umożliwiając zabawę na wspólnym serwerze grom dedykowanym Xbox One i urządzeniom z Windows 10. Pierwszą tego typu produkcją będzie Fable Legends.

Źródło: Videogamer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *