Xbox One z obsługą klawiatury i myszki – informacji ciąg dalszy

xbox one - klawiatura, myszka

Microsoft już jakiś czas temu zapowiadał, że pracuje nad implementacją wsparcia dla klawiatury i myszki w konsoli Xbox One. Wszystko wskazuje na to, że firma jest już gotowa do udostępnienia tego rozwiązania.

Polski oddział Microsoftu opublikował na swojej stronie notkę prasową informującą o implementacji klawiatury i myszki we wspomnianej konsoli. Najwyraźniej ktoś pospieszył się z publikacją, gdyż obecnie jest ona niedostępna.

Wprawni obserwatorzy zdążyli jednak zanotować wszystkie najważniejsze informacje. Wiemy zatem, że klawiatura i myszka będzie działać na Xbox One, Xbox One S oraz Xbox One X.

Z komputerowych peryferiów będzie można korzystać zarówno w grach, jak i systemie. Dzięki temu łatwiej „ustrzelimy headshota” czy przesuniemy na mapie strategicznej swoje wojska. Przyciski klawiatury będzie można natomiast przypisać do konkretnych funkcji lub skrótów interfejsu gry.

Microsoft Precision Mouse
Microsoft Precision Mouse

Gracze będą mieli dowolność wyboru, z jakich kontrolerów chcą korzystać. Microsoft wyjaśnia, że klawiatura i myszka przyda się także do przeglądania stron internetowych, portali społecznościowych czy pracy w aplikacjach biurowych.

Nie tylko myszka

Wraz z klawiaturą i myszką użytkownicy będą mogli podłączyć kamerkę internetową, by móc streamować rozgrywkę wraz ze swoją twarzą za pośrednictwem aplikacji Mixer. Wśród obsługiwanych gadżetów będzie między innymi Life Cam HD-3000, Lifecam Cinema oraz Lifecam Studio.

Kiedy dokładnie w Xbox One pojawi się obsługa komputerowych peryferiów? Wszystko wskazuje, że powinno to nastąpić na dniach. Chwilowe pojawienie się notki prasowej w polskim oddziale Microsoftu może zdradzać, że implementacja funkcji jest już na ukończeniu.

Wiemy również, że dedykowana myszka Microsoft Precision Mouse zadebiutuje na polskim rynku w lutym przyszłego roku.

Źródło: Gamer Pros via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *