Windows 10 build 17063 wprowadza funkcję osi czasu oraz kart aplikacji

Oś czasu Windows 10

Microsoft wydał dużą aktualizację dla Windows 10 w kanale testowym. Użytkownicy zapisani do szybkiego kręgu aktualizacji mogą już pobierać build oznaczony numerem 17063. Wprowadza on funkcję osi czasu oraz kart aplikacji, o których szerzej pisaliśmy w ubiegłym miesiącu.

Oś czasu pierwotnie miała zadebiutować w ramach Fall Creators Update, jednak ostatecznie Microsoft zdecydował się opóźnić tę funkcję. A jest na co czekać, bowiem wprowadzi ona sporo możliwości.

Oś czasu W10
Oś czasu Windows 10

Dzięki osi czasu użytkownicy będą mogli rozpoczynać dokładnie tam, gdzie ostatnio skończyli. Aktywność w systemie będzie przenoszona pomiędzy urządzeniami. Dzięki temu przywrócimy karty przeglądarki czy wykonaną pracę w aplikacjach – chociażby projekt w Excelu. Integracja z Cortaną pozwoli natomiast przenosić część aktywności na urządzenia z Androidem i iOS.

Oś czasu będzie dostępna z poziomu Widoku zadań w Windows 10. Na ekranie głównym przedstawia po prostu naszą ostatnią aktywność, którą możemy przeszukiwać.

Oś czasu
Oś czasu

Kolejną nowością w testowym buildzie są wspomniane karty, które umożliwiają grupowanie czynności w poszczególnych aplikacjach w jednym wygodnym oknie. Takie grupy można również przywracać w późniejszym czasie, nawet na innym urządzeniu.

Odświeżenia doczekała się także Cortana, otrzymując zupełnie nowy interfejs. W aplikacji pojawiła się specjalna sekcja organizera, do szybkiego ustawiania list rzeczy do zrobienia i przypomnień. Wirtualna asystentka otrzymała także możliwość kontrolowania Spotify za pomocą komend głosowych.

Cortana nowy wygląd
Cortana – nowy wygląd interfejsu

Drobne zmiany nastąpiły również w interfejsie systemu. Microsoft dodał więcej elementów wpisujących się w ideę Fluent Design.

Zmian i nowości jest znacznie więcej. O wszystkich można przeczytać na blogu Microsoftu.

Windows 10 build 17063 mogą pobrać wyłącznie te osoby, które zapisały się do szybkiego kręgu aktualizacji w niejawnym programie testów. Lądują tam najświeższe wersje systemu, mogące zawierać sporo błędów.

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *