Xim – aplikacja, która zmienia sposób udostępniania zdjęć

Udostępnianie zdjęć na Facebooku to już przeszłość – a przynajmniej tak twierdzi Microsoft. Nowa aplikacja na Androida, iOS i Windows Phone ma zmienić nawyki użytkowników i sprawić, że fotografie będą trafiać wyłącznie do osób, dla których były przeznaczone. Jest to niejako ukłon w stronę większej prywatności.

Podczas pokazywania zdjęć znajomym dajemy im po prostu telefon do ręki, przez co mogą oni zobaczyć fotografie, które teoretycznie nie były przeznaczone dla ich oczu. To właśnie z tego względu Microsoft stworzył nową aplikację, pozwalającą udostępniać wyłącznie to, co chcemy.

Xim umożliwia wybranie interesujących nas fotografii, które chcemy pokazać innym. Mogą one pochodzić z rolki aparatu, jak również z innych miejsc – np. z dysku sieciowego OneDrive. Następnie należy wskazać osoby, które mają otrzymać dostęp do zdjęć. Można je wybrać z zapisanych kontaktów, jak również wpisując numer telefonu czy adres e-mail.

Każda z zaznaczonych osób otrzymuje specjalne zaproszenie w postaci linku. Gdy je przyjmie, wyświetlona zostanie galeria z wybranymi zdjęciami, które można dowolnie przeglądać, a nawet komentować. Użytkownicy mogą także dodawać kolejne osoby do wspólnego przeglądania zdjęć. Co najważniejsze – aplikacja musi być zainstalowana wyłącznie u jednego użytkownika, dlatego też udostępnianie fotek jest łatwe i przyjemne.

Microsoft zapewnia, że “sesja” po pewnym czasie wygasa, a fotografie nie są przechowywane w chmurze na zawsze. Dzięki temu użytkownicy mogą mieć pewność, że ich zdjęcia nie dostaną się w niepowołane ręce.

Dokładne zasady działania ilustruje poniższy film:

Aplikację Xim można pobrać na urządzenia z iOS (aplikacja w trakcie weryfikacji), Android oraz Windows Phone. Oprogramowanie jest aktualnie dostępne na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady, jednak Microsoft obiecuje wsparcie dla kolejnych państw w niedalekiej przyszłości.

Źródło: Softpedia, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *