Zbiorcza poprawka Windows 10 może powodować problemy w drukarką

Problem z drukowaniem Windows 10

Od kilku dni nie było głośno o żadnym nowym błędzie związanym z aktualizacjami Windows 10. Była to tylko cisza przed burzą, bowiem firma Microsoft potwierdziła problemy związane z jedną z najnowszych poprawek zbiorczych. U niektórych użytkowników systemu przestały działać drukarki.

“Usługa bufora wydruku może mieć sporadyczne problemy z ukończeniem drukowania i powodować anulowanie tego procesu. Niektóre aplikacje mogą się zamykać lub wyświetlać błędy w sytuacji, gdy bufor ulegnie awarii. To z kolei może przekładać się na błąd zdalnego wywołania procedury (błąd RPC) w niektórych narzędziach drukujących”, pisze w swoim komunikacie gigant z Redmond.

Okazuje się, że bug dotyczy nie tylko wszystkich najnowszych wersji Windowsa 10 (także Enterprise), ale również Windowsa 8.1 oraz Windowsa 7 SP1.

Problem można w niektórych przypadkach zażegnać uporczywymi próbami ponownego drukowania. Część użytkowników donosi, że wystarczy kilka razy zrestartować urządzenie. Są to oczywiście rozwiązania tymczasowe i doraźne.

Poprawka dla aktualizacji zostanie wydana “w najbliższym czasie”. Firma nie podała konkretnej daty jej udostępnienia.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *