Minecraft Earth w formie early access w wybranych krajach już w październiku

Minecraft Earth

Pokemon GO swego czasu zyskało olbrzymią popularność. Połączenie łapania ulubionych stworków z możliwościami rozszerzonej rzeczywistości i podróżowania po prawdziwym świecie zaowocowało hitem na globalną skalę, który przynosi niemałe pieniądze po dziś dzień. Niantic próbował powtórzyć ten sukces wykorzystując kolejną znaną markę – Harrego Pottera. To jednak nie wyszło. Ale gdyby wykorzystać do tego jedną z najlepiej sprzedających się gier w historii?

Minecraft Earth pozwoli bawić się klockami w prawdziwym życiu

Gra stworzona przez Mojang pod skrzydłami Microsoftu ciągle się rozwija, a po interaktywnym filmie Minecraft: Story Mode oraz swoistym klockowym Diablo, nadszedł czas na przeniesienie Minecrafta do prawdziwego świata. Jak piszą twórcy gry na oficjalnej stronie:

“Świat Minecraft przenosi się do naszego, zapewniając nowy wymiar realizmu dzięki mocy rzeczywistości rozszerzonej. Twórz, eksploruj i walcz o przetrwanie, jak nigdy dotąd!”

Minecraft Earth w Early Access już niedługo

Gra do tej pory tkwiła w fazie beta-testów, jednak Mojang i Microsoft ujawniły, że już w październiku 2019 gra trafi do wybranych krajów w formie early access. Nie podano jednak niestety żadnej listy krajów, ani nawet platform, na jakich Minecraft Earth będzie dostępne, chociaż domyślnie gra ma pracować na każdym smartfonie z systemem Android 7 lub nowszym lub iOS 10 lub nowszym. 

Tytuł ten będzie w pełni darmowy i nie będzie zawierać żadnych lootboxów. Wymagać on jednak będzie logowania do swojego konta Xbox Live, bądź Microsoft. 

Źródło: Mojang, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *