Zbliża się koniec Windows 7 RC

Użytkownicy korzystający z darmowej wersji Windows 7 Release Candidate muszą przygotować się na utrudnienia. Już za kilkanaście dni Microsoft zacznie cyklicznie przypominać o zbliżającym się terminie wygaśnięcia systemu.

Przedpremierowa wersja Windows 7 była dostępna do pobrania za darmo dla wszystkich zainteresowanych. Oczywiście producent zadbał o ograniczenia czasowe – już od 15 lutego system będzie raz dziennie przypominał o konieczności przesiadki na pełną wersję produktu. Od 26 lutego tego typu alerty będą wyświetlane częściej bo co 4 godziny. W późniejszym czasie ilość komunikatów będzie się nasilała, a począwszy od 1 marca wersja RC będzie resetowała się co dwie godziny. Ostateczna data wygaśnięcia systemu to 1 czerwca, po tym dniu korzystanie z Windowsa nie będzie możliwe.

Użytkownicy Windows 7 Release Candidate powinni już teraz rozważyć przesiadkę na finalną wersję produktu lub inny system operacyjny. Niestety producent nie przewidział możliwości aktualizacji z wersji RC do finalnej. Istnieje sposób opisany na stronach Microsoftu jednak cała operacja jest skomplikowania i producent odradza tego typu upgrade.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *