Windows 7 i problemy z zasilaniem

Microsoft bada doniesienia użytkowników Windows 7 którzy twierdzą, że po instalacji systemu bateria w ich notebookach działa znacznie krócej niż w przypadku Windows XP lub Vista. Pierwsze tego typu problemy opisane zostały przez konsumentów na forum Microsoft TechNet.

Problem wydaje się znaczny dlatego koncern z Redmond przygląda się całej sprawie. Wszystko wskazuje na to, że system ma problemy z identyfikacją niektórych baterii jednak wciąż nie wiadomo jaka jest dokładna przyczyna problemu. Na forum TechNet kilkuset użytkowników skarży się na problemy, co ciekawe awaria występuje na sprzęcie różnych producentów (Asus, Sony, Acer, HP, itd.).

Już w przypadku przedpremierowych wersji Beta oraz Release Candidate użytkownicy skarżyli się na problemy z zasilaniem, jak widać usterka nie została wyeliminowana. Warto przypomnieć, że jedną z głównych cech Windows 7 miała być dłuższa żywotność baterii – niestety odpowiednie zarządzanie energią nie działa poprawnie we wszystkich przypadkach.

Użytkownikom u których występuje problem pozostaje czekać aż Microsoft zidentyfikuje usterkę i udostępni instrukcję lub poprawkę usuwającą problem.

Źródło: ArsTechnica

7 thoughts on “Windows 7 i problemy z zasilaniem

 1. windows xp pobiera na moim komp. w stanie spoczynku 186 wat w pracy 221
  siódemka na tym samym komp. 240 w spoczynku 296 w pracy niestety ten system potrzebuje więcej energi

 2. A ja mam z koleji inny problem.

  Mam lapka asusa a problem polega na tym ze gdy go właczam , wpisuje hasło i sie zacina przy jednoczesnym ładowaniu z kabla.
  Gdy odłącze kabel i ponownie uruchomie działa ok. Mam 2 grafiki i gdy mam właczony laptop na baterii i podłączam zasilanie wyskakuje mi przełączenie na lepszą grafe czyli ATI radeon 4570 wciskam ok i zacina a jak wcisne anuluj pozostaje on na słabszej wbudowanej grafice nai pamietam jakiej .

  Prosze o pomoc bardzo prosze.

  Rzecz jasna mam win 7 z upgrade ale zainstalowałem jako nowy system wiec wszsystko od nowa w kompie. Stery dostałem od asusa. Mój lap to Asus K50AB

  Proszę o pomoc. Można słać na gg moje 12737746

 3. Windows 7 jak dla mnie to najlepszy system… Oczywiście wszystko mogłoby działać sprawniej, ale aktualnie Siódemka jest dla mnie na 1 miejscu. Bateria w EeePC (netbook) trzyma około 5 godzin (przy minimum zużycia mocy). Dzięki HybridEngine od ASUSa pobór energii wynosi około 6-7 W przy minimalnym obciążeniu, wyłączeniu BT i WiFi i przygaszeniu ekranu. Podczas oglądania filmów ten czas skaraca się do około 3,5 – 4 godzin. Oczywiście jeśli chcemy pograć, procesor nieco przyspiesza, i przy włączeniu wszystkiego co się da trzyma 2,5 godziny. Tak więc przy deklarowanych przez ASUSa 6 godzinach to i tak bardzo dobrze.

 4. Ja tam do Windowsa 7 nic nie mam, ale jednak zauważyłem niepokojącą zmianę w wydajności baterii w moim hp pavilion dv 9000. poprzednio na systemie Vista Home Premium trzymała do 7 godzin, teraz spadło do 4-5. nie wielka różnica, ale jednak…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *