Wykryto kolejną dziurę w IE

Internet Explorer znowu dziurawy. Microsoft potwierdził, że bada doniesienia na temat nowej luki w zabezpieczeniach która występuje we wszystkich popularnych wersjach przeglądarki (m.in. 6, 7 i 8 ) pod kontrolą systemu Windows XP.

Na szczęście luka nie jest krytyczna, a narażeni są wyłącznie użytkownicy którzy korzystają z Internet Explorera z wyłączonym trybem ochrony. W przypadku nowszych systemów Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7 i Windows Server 2008 zagrożenie nie jest tak duże gdyż posiadają one domyślnie włączony tryb Protected Mode. W skutek ataku przeprowadzonego przez spreparowaną stronę WWW może dojść do nieautoryzowanego dostępu do poufnych danych użytkownika.

Problem dotyczy głównie użytkowników Internet Explorera pod systemem Windows XP lub starszym. Jest to zupełnie nowa, wcześniej nieznana luka która nie ma nic wspólnego z ostatnią głośną usterką IE która został wykorzystana przy okazji ataków na firmę Google. Microsoft poinformował, że nie odnotował jeszcze ataków przy użyciu nowej luki.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *