Internet Explorer 8 liderem rynku przeglądarek

Styczniowy raport na temat podziału rynku przeglądarek opublikowany przez Net Applications wskazuje, że Internet Explorer w wersji 8 jest obecnie najpopularniejszą przeglądarką internetową na świecie.

Microsoft potrzebował trzech kwartałów aby zająć pozycję lidera. Według Net Applications z najnowszej wersji Internet Explorera w styczniu 2010 korzystało 22,37% Internautów. Na drugim miejscu zestawienia znajduje się niemal dziesięcioletni Internet Explorer 6 z udziałem na poziomie 20%. Na trzecim miejscu uplasował się Firefox 3.5 (17,08%). Czwarta pozycja to znowu IE, tym razem siódma wersja przeglądarki (14,53%). Kolejne miejsca: Firefox 3.0 (5,24%), Chrome 3.0 (3,85%), Safari 4.0 (3,57%), Internet Explorer 8.0 – Compatibility Mode (2,80%), Opera 10.x (1,65%). Wymienione statystyki dotyczą poszczególnych wersji przeglądarek.

Biorąc pod uwagę wszystkie wersje wciąż na pierwszy miejscu znajduje się Internet Explorer z wynikiem 62,12%. Z Firefoksa korzysta 24,43% Internautów. Na trzecim miejscu znajduje się Google Chrome z udziałem 5,22%. Safari może pochwalić się udziałem w rynku na poziomie 4,53%. Piąte miejsce należy do norweskiej Opery (2,38%). Warto jednak zwrócić uwagę na fakt iż Internet Explorer regularnie traci udział w rynku natomiast konkurencja w postaci Mozilli czy Google regularnie umacnia swoją pozycję.

Kompletne zestawienie rynku przeglądarek w styczniu 2010 znaleźć można na stronach Net Applications.

Źródło: Net Applications

6 thoughts on “Internet Explorer 8 liderem rynku przeglądarek

  1. Jeny!!!!! Internet Explorer jest liderem…
    Ciekawe czemu? Pewnie dlatego, że jest podstawową przeglądarką Windowsa, Mozilli przy zainstalowaniu systemu nie ma… Niektórzy za leniwi, aby Mozille ściągać, a inni w ogóle o niej nie wiedzą. Niech Microsoft się tak tym nie podnieca. Mozilla bije na łeb IE.

  2. Niestety, większość jak się wyraził Rince, Idiotów mają po prostu systemy instalowane z płytki na ileś tam komputerów – zainstalujesz coś innego – pada pół biura i nic nie da się zrobić – wszystko przez to, iż M$ w SP3 nie dał nowej wersji IE i ‘boxy’ dla całych biur, posiadające skonfigurowany system od razu, nie mogą przyjąć innego oprogramowania, mamy z tym problem w Pracowni komputerowej…

  3. Spokojnie to tylko przeglądarka i nic więcej a przy okazji np. jak będziemy Odchudzać system to tylko jądro od IE radziłbym zostawić bo prawda jest taka że Przeglądarka IE nie zintergruje się z jądrem a Jądro od IE jest tylko częścią Windows a nie jakaś bzdura tam wyszła że “Internet Explorer jest potrzebny od Odpalania programów z IE” a to nie jest to ważne jest tylko “Jądro IE” a nie całość IE

  4. Okazuje się, że 22,37 + 20 + 14,53 = 56,9% użytkowników internetu to idioci lub biurwy. Z czego składowe 20% całości to idioci w stanie patologicznym, nie rokującym nadziei na poprawę nawet w ciągu następnych 3 pokoleń.

  5. Trzeba być zdrowo porąbanym, żeby uzywać tego badziewia. A swoją drogą to dziwi mnie, że tak duża firma nie potrafi zrobić porządnej przeglądarki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *